FİRMA TARİHÇESİ

 

      Dalin Reklam 1965 Yılında Abdurrahman BAĞ tarafından Ankara'da Kurulmuştur.

      İlk meslek yıllarında Ankarada Anafartalar Caddesinde bulunan Ankara Pasajının alt katlarındaki son derece mütevazi dükkanında faaliyete başlayan Abdurrahman Bey sadece bir fırça ve bir sopa ile hiçbir kalıp vs. kullanmadan el melekesi ile tabela yazarak geçimini sağlamaya başlamış ilerleyen zamanla beraber bez afiş, Altın varak, ışıklı panolar v.b. imalatları da ürün ve hizmet çeşitleri arasına almıştır.

      Meslek hayatına başladıktan iki yıl sonra vatani görevini ifa etmek üzere Sivas'a Askerliğe gitmiş vatani borcunu ödeyip geldikten sonra küçük işletmesini yine Ulus'ta bulunan Kardeseci Pasajına taşımıştır. iki yıl burada faaliyet gösterdikten sonra Posta Caddesinde uzun yıllar kalacağı Posta Caddesindeki Kudret Han'a taşınmıştır. Firmasını 1998 yılında Yağcıoğlu Han'a taşıyan Abdurrahman Bey 2004 yılında bitmiş olan ve mülkiyeti kendisine ait olan Ümitköy'deki binasına firma Merkezini taşımış eski dükkan ise depo olarak kullanılmıştır.

      Daha sonraki yıllarda reklam sektörünün gelişim gösteren ihtiyaçlarına göre pek çok ürünün imalatına girmiş ayrıca madeni çelenk gibi Türkiye çapında yaygın kullanım alanı bulan ürünleride ilk kez ülkemizde imal ederek tanıtmış ve yurdun dört bir yanını Dalin Reklam Çelenkleri yayılmış ve müşterilerin haklı takdirlerine mahzar olmuştur. Bugün Türkiyede Dalin Reklam Çelengi bulunmayan herhangi bir il yada ilçe merkezi yoktur.

      Firma ilk yıllarında sadece tabela daha sonra ışıklı levhalar daha sonrada ekonominin gereklerine uygun olarak piyasada talep edilmekte olan reklam ürünleri imalatına başlamış olup, pek çok yeni ürünün icadında ve tanıtılmasında öncülük etmiş olan okul niteliği ağır basan kurumsallaşmış, orta ölçekli bir iktisadi işletmedir.

                                    Copyright © 2014, Dalin Reklam Ve Sanat Ürünleri Tüm Hakları Saklıdır.